طرح سوال هفت عضو شورا گزارش فرودگاه کاشان اعضای شورای شهر را قانع نکرد اعضای شورای اسلامی شهر کاشان به بررسی مشکلات فرودگاه شهید احمدی روشن کاشان پرداختند.
۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد - تعداد بازدید: 266 بار

طرح سوال هفت عضو شورا

 

گزارش فرودگاه کاشان اعضای  شورای شهر را قانع نکرد

 

اعضای شورای اسلامی شهر کاشان به بررسی مشکلات فرودگاه شهید احمدی روشن کاشان پرداختند.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، سیصد و ششمین نشست رسمی شورا که به بررسی طرح سوال هفت نفر از اعضا از شهردار کاشان در رابطه با فرودگاه کاشان و ارائه گزارش در خصوص مسائل مالی،پرسنلی،ترابری و نگهداری و بررسی چالش ها و مشکلات فرودگاه و تصمیم در خصوص اصلاحیه ردیف بودجه سال 1395 فرودگاه کاشان اختصاص داشت با حضور مدیرعامل فرودگاه ،معاون هماهنگی و برنامه ریزی شهردار،مدیر مالی و مدیر برنامه ریزی بودجه و مدیرعامل سازمان عمران شهرداری برگزار شد.

 

مصطفی کردمیل عضو شورا در این جلسه پرسش هایی در مورد علت لغو پروازهای کیش و میزان تأثیر فرودگاه در رونق مسائل مرتبط با گردشگری نظیر رشد حضور مسافر و...مطرح کرد.

در ادامه مجید شمس نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه شورا با تأکید بر اینکه زیرساخت های توسعه هر شهری لازمه نگاه هر مسئول و متولی آن شهر است گفت: مسلما هیچ کدام از اعضای شورا مخالف احداث فرودگاه در کاشان نبوده و نیستیم و اگر وجود آن به نفع مردم منطقه باشد قطعا از موافقان آن به شمار می آییم اما به هر حال به عنوان نمایندگان مردم موظف به پرسیدن سوالاتی در این زمینه هستیم.

وی در خصوص نیروی انسانی فرودگاه، استفاده دو روز در هفته از این نیروها را خاطرنشان کرد و افزود: پرسشی که در این میان مطرح می شود آن است که نمی توان ساز و کاری اندیشیده شود که با توجه به قانون کار و لزوم بهره وری کاری، از این نیروها به صورت کامل تر در ایام دیگر هفته بهره برد؟.

این عضو شورا همچنین به هزینه های جاری و پیشین فرودگاه اشاره کرد و خواستار ارائه هزینه های مجموع پرسنلی، آتش نشانی، محل استقرار سوله و...شد.

وی همچنین پرسش هایی در مورد منطقه پرواز ممنوع, موارد مربوط به جانمایی و...مطرح کرد و با اشاره به وضعیت کنونی هزینه و زیان مجموعه، تمهیدات اندیشیده شده در خصوص زمان دستیابی به نقطه سوددهی را جویا شد.

علی رسول زاده عضو دیگر شورا  در این نشست با تأکید بر جایگاه ویژه کاشان، فرودگاه را یکی از برندهای منطقه دانست و در عین حال لزوم رعایت مصلحت و اولویت های منطقه  را یادآور شد.

وی، درباره تحت پوشش قرار گرفتن 14 شهر از جمله قم از خدمات پروازی کاشان، تحمل هزینه های فرودگاهی را با توجه به احتمال احداث فرودگاه قم به عنوان شهری باموقعیت ویژه در کشور را مورد سوال قرار داد.

این عضور شورا همچنین با اشاره به اذعان وزیر راه مبنی بر اینکه تنها تعداد کمی از فرودگاه های کشور به مرحله سوددهی رسیده اند، ضرورت ایجاد آن را با توجه به هزینه ها و بدهی های شهرداری و همچنین استفاده درصد کمی از شهروندان از آن، مورد پرسش قرار داد.

 

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نیز در این نشست فرودگاه کاشان را یکی از نقاط قوت شورای چهارم توصیف و بیان کرد: به طور یقین آیندگان از این اتفاق مهم زیرساختی به نیکی یاد می کنند اتفاقی که موجب نزدیک کردن کاشان به مرحله استان شدن می شود.

امیرحسین پارسا با تقدیر از گستردگی فعالیت ها در فرودگاه کاشان، درخواست ها و انتظارات این مجموعه را برای توسعه زیرساختی از مدیریت شهری مورد سوال قرار داد و گفت: آیا چشم اندازهای مورد نظر در این زمینه ترسیم شده و آیا زمینه حضور دانشجویان متخصص در رشته های فرودگاهی و تعامل و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه های مادر به خصوص دانشگاه کاشان مدنظر قرار دارد یا خیر؟

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت نیز در این جلسه با تجلیل از تلاش های فراوان برای احداث فرودگاه کاشان، توسعه زیرساختی شهرستان را گامی در جهت پیشرفت منطقه قلمداد و عنولن کرد: باید از اینگونه اقدامات جدای از سلایق مختلف و نگرش های متفاوت حمایت شود چراکه با توجه به ظرفیت بی بدیل شهرستان می تواند زمینه ساز اتفاقات خوبی در آینده شود.

علی هاشمی طاهری با یادآوری فرآیند سخت و پیچیده اعطای مجوز فرودگاه به کاشان خواستار عزم جدی همگان برای استفاده شایسته تر از این بهره مندی شد و موافقت عموم اعضای شورا برای ایجاد و استمرار این زیرساخت مهم به فال نیک گرفت.

مهندس جواد حاجی قدیری رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز در این جلسه تصریح کرد: به هر حال احداث هر زیرساختی برای شهر و فراهم آوردن امکانات رفاهی برای شهروندان مستلزم هزینه هایی است که با توجه به رضایت عمومی از این اقدام توسعه آفرین، می توان گامی مثبت و ارزنده ارزیابی کرد.

وی همچنین پرسش هایی پیرامون وضعیت حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی،، زمان واگذاری فرودگاه کاشان به مجموعه فرودگاهی مطرح کرد.

مهدی مدنی عضو دیگر شورا نیز به بیان دیدگاه های خود در زمینه چگونگی سیاست های تشویقی برای حضور بیش از پیش سرمایه گذاران در فرودگاه کاشان پرداخت.

سیدرضا هاشمی نایب رئیس شورا که در غیاب حسین حیدریان و شهردار که به علت حضور در جلسه فرمانداری مسئولیت اداره جلسه را برعهده داشت، با اشاره به وضعیت قرارگیری منطقه ویژه اقتصادی در بین قم و کاشان، ارجحیت احداث فرودگاه را در این مکان با توجه به معذوریت های منطقه پرواز ممنوع مورد پرسش قرار داد.

وی همچنین از وجود خطرات ایمنی و عدم آمادگی برای برخورد با سوانح در فرودگاه کاشان انتقاد کرد و پاسخ مسئولان را در این زمینه جویا شد.ایشان همچنین خواستار اعلام هزینه دقیق هزینه های فرودگاه با احتساب هزینه های مسافر شد.

مدیرعامل و جمعی از مسئولان فنی و مدیران فرودگاه شهید احمدی روشن پاسخگوی سوالات اعضا شدند.

برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
 پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان
پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان
پارلمان شهری به بقای تیم فوتبال شهرداری کاشان رأی داد/گزارش حسابرسی شهرداری به اتاق انتظار رفت
پارلمان شهری به بقای تیم فوتبال شهرداری کاشان رأی داد/گزارش حسابرسی شهرداری به اتاق انتظار رفت
آسیب شناسی در پرونده های حقوقی شهرداری کاشان
آسیب شناسی در پرونده های حقوقی شهرداری کاشان
کلیات اصلاح اساسنامه سازمان های وابسته شهرداری مسکوت ماند /عمر باشگاه ورزشی شهرداری کاشان به اتمام رسید
کلیات اصلاح اساسنامه سازمان های وابسته شهرداری مسکوت ماند /عمر باشگاه ورزشی شهرداری کاشان به اتمام رسید
«منتخبان» و «خادمان» شورای شهر کاشان دور یک میز نشستند
«منتخبان» و «خادمان» شورای شهر کاشان دور یک میز نشستند
لایحه پارکینگ امیریه به کمیسیون های تخصصی شورا رفت.
لایحه پارکینگ امیریه به کمیسیون های تخصصی شورا رفت.
پرونده حقوق کارکنان شهرداری کاشان روی میز شورای شهر قرار گرفت
پرونده حقوق کارکنان شهرداری کاشان روی میز شورای شهر قرار گرفت
گزارش فرودگاه کاشان اعضای  شورای شهر را قانع نکرد
گزارش فرودگاه کاشان اعضای شورای شهر را قانع نکرد
تازه ترین اخبار
پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان پارلمان شهری به بقای تیم فوتبال شهرداری کاشان رأی داد/گزارش حسابرسی شهرداری به اتاق انتظار رفت آسیب شناسی در پرونده های حقوقی شهرداری کاشان کلیات اصلاح اساسنامه سازمان های وابسته شهرداری مسکوت ماند /عمر باشگاه ورزشی شهرداری کاشان به اتمام رسید «منتخبان» و «خادمان» شورای شهر کاشان دور یک میز نشستند لایحه پارکینگ امیریه به کمیسیون های تخصصی شورا رفت. پرونده حقوق کارکنان شهرداری کاشان روی میز شورای شهر قرار گرفت گزارش فرودگاه کاشان اعضای شورای شهر را قانع نکرد طرح سوال هفت عضو شورا جهت بررسی بیشتر به کمیسیون ها ارجاع شد نشست علنی با موضوع طرح سوال هفت عضو شورا لغو گردید پیام تبریک حسین حیدریان،رئیس شورای اسلامی شهر کاشان به مردم مومن و شریف دارالمومنین کاشان و منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان‎ درگذشت مرحوم حاج حسین فربد تسلیت باد‎ احداث آمفی تئاتر پارک آیت الله مدنی (ره) بر اساس مصوبه سال 93 شورای شهر کاشان پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر به رئیس اداره آموزش و پرورش کاشان به مناسبت روز معلم
پربازدیدترین اخبار
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.