به همراه بررسی پروژه کنارگذر کاشان پرونده حقوق کارکنان شهرداری کاشان روی میز شورای شهر قرار گرفت اعضای شورای اسلامی شهر کاشان خواستار پرداخت هر چه سریع تر معوقات حقوق و مزایای کارکنان مجموعه شهرداری کاشان شدند.
۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد - تعداد بازدید: 681 بار

به همراه بررسی پروژه کنارگذر کاشان

 

پرونده حقوق کارکنان شهرداری کاشان روی میز شورای شهر قرار گرفت

 

 

اعضای شورای اسلامی شهر کاشان خواستار پرداخت هر چه سریع تر معوقات حقوق و مزایای کارکنان مجموعه شهرداری کاشان شدند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، سیصد و هفتمین نشست علنی شورا با موضوعاتی مانند روند پیشرفت کنارگذر کاشان و همچنین وضعیت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری و سازمان های تابعه در حضور معاون اداری مالی شهرداری و نماینده اداره راه و شهرسازی برگزار گردید.

🔹حسین حیدریان در ابتدای جلسه با قدردانی از حضور یکپارچه ملت ایران در راهپیمایی روز قدس، آن را دارای پیام های مهمی در سطح ملی، منطقه ای و جهانی دانست و اظهار کرد: این حماسه حضور در روزها و شرایط خاصی که منطقه و کشور با آن مواجه است می تواند بیانگر پیام های روشن و صریح ملت ایران باشد.

وی تحرکات و اقدامات تروریستی داعش در کشور و همچنین پاسخ کوبنده نظام اسلامی به آن، تصویب تحریم های ظالمانه رژیم سلطه آمریکا علیه جمهوری اسلامی، اتفاقات جهان عرب نظیر مشکلات کشور قطر، همکاری آشکار رژیم صهیونیستی و عربستان، تجزیه طلبی کردستان عراق، دگرگونی های سطوح بالای قدرت در رژیم آل سعود و... را به عنوان برخی از تحولات اخیر منطقه برشمرد.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان،با اشاره به اینکه دشمنان ایران اسلامی فراتر از جناح ها و احزاب سیاسی با اصل نظام مخالف هستند تصریح کرد: در این شرایط باید بسیار هوشیار باشیم و با حفظ انسجام و وحدت حول محور ولایت، میهن خود را از هر توطئه ای مصون نگه داریم و کشورمان را از چالش های پیش رو نجات دهیم.حیدریان، در ادامه برخی اقدامات وحدت ستیز و توهین علیه رئیس جمهور محترم را غیرقابل توجیه و محکوم دانست و بیان کرد: با وجود شرایط حساس و خطیر کشور، اینگونه حرکت های خودسرانه از منظر منافع ملی و منویات مقام معظم رهبری محکوم و غیرقابل دفاع است.

 

 

🔸در ادامه جلسه، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه شورا با اشاره به مشکل پرداخت حقوق کارکنان شهرداری اظهار کرد: در سال های گذشته کل حقوق نیروهای شهرداری به حدود دو میلیارد تومان می رسید اما اکنون شاهد رشد نزدیک 500 درصدی در این زمینه هستیم که با وجود احتساب تورم و افزایش اجتناب ناپذیر میزان حقوق سالیانه باز این میزان اختلاف نیازمند بررسی است.

مجید شمس، همچنین ضرورت برخی از مسئولیت های موجود در فرآیندهای کاری شهرداری را مورد سوال قرار داد و با انتقاد از برخی موازی کاری ها گفت: با وجود تلاش های فراوان مجموعه شهرداری، اما همچنان لزوم ساماندهی نیروها به منظور افزایش بهره وری، امری ضروری به نظر می رسد.

وی همچنین برخی موارد نظیر مسدود شدن حساب شهرداری و به تبع آن خسارت و جرایم سنگین را نیز خاطرنشان کرد و خواستار جلوگیری از اینگونه اتفاقات در مناسبات مالی مدیریت شهری شد.🔹علی رسول زاده عضو دیگر شورا نیز در ادامه با تأکید بر اینکه نقدها تنها به واسطه اصلاح امور انجام می گیرد، مسئله حقوق کارکنان شهرداری را یکی از اولویت های مهم قلمداد کرد.وی، توسعه فعالیت های عمرانی بدون توجه به حقوق و نیازهای کارگران و کارکنان شهرداری را نادرست خواند و خواستار رسیدگی هرچه سریع تر نسبت به معوقات حقوق بخش های مختلف شهرداری به خصوص رفتگران و کارگران شد.این مسئول همچنین با تأکید بر نامگذاری سال های اخیر به عنوان اقتصاد مقاومتی، افزایش هزینه های نامتعارف را مغایر با این شعار دانست و بر اهتمام عملی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تأکید کرد.

 

 

🔸رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه نیز در این نشست با اشاره به باقی ماندن کمتر از دو ماه تا پایان دوران فعالیت شورای چهارم و تعهد حقوقی موجود نسبت به کارکنان، خواستار تسریع در روند پرداخت حقوق و مزایا در فاصله زمانی پیش رو تا آغاز دوره بعدی شورا شد.علی رضا پورعسگری با تأکید بر لزوم جلوگیری از هزینه های اضافی شهرداری تصریح کرد: شهرداری باید در عمر باقی مانده از شورای چهارم از استخدام نیروهای جدید، تبدیل وضعیت کارکنان و پرداخت های خارج از استاندارد خودداری کند.

 

 

🔹نایب رئیس شورا نیز در ادامه این جلسه با اشاره به افزایش بودجه جاری شهرداری در شورای چهارم نسبت به دوره پیشین، رشد بیش از سه برابری آن را حائز اهمیت دانست.سیدرضا هاشمی همچنین با یادآوری مصوبه شورا مبنی بر اختصاص بن به نیروهای تنظیف، از عدم اعطای آن به نیروها انتقاد کرد و خواستار اجرای هر چه سریع تر این مصوبه شد.

 

🔸رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت نیز با تأکید بر اینکه اولویت در شهرداری باید پرداخت حقوق کارکنان باشد افزود: کارگر یا نیرویی که توان خود را برای انجام وظیفه صرف می کند باید حقوق خود را به موقع و با رعایت انصاف دریافت کند.علی هاشمی طاهری همچنین با یادآوری معوقات سه ماهه و یا حتی بیشتر برخی از نیروها، پرداخت مطالبات آنان را بسیار ضروری خواند و در اولویت قرار دادن آنان را امری عادلانه و لازم دانست.

 

 

🔹معاون اداری مالی شهرداری کاشان در این جلسه پیوند خوردن سه ماه فروردین، اردیبهشت ماه و خردادماه که به ترتیب به واسطه آغاز سال جدید، ایام انتخابات و ماه مبارک رمضان، درآمدهای شهرداری را با مشکل مواجه می سازد آن را یکی از علت های مهم  تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان ذکر کرد. حسینعلی ابریشم همچنین در ادامه تمهیدات و برنامه های حوزه متبوع خود برای رفع چالش های درآمدی و پرداخت معوقات کارکنان تا حدامکان تا پایان فعالیت دوره چهارم شورا را تشریح کرد و از ضرورت مانیتورینگ به عنوان یک نیاز در زمینه وصول مطالبات شهرداری سخن گفت.

 

🔸در بخش دیگری از جلسه نیز گزارشی از روند پیشرفت پروژه کنارگذر کاشان ارائه شد که اعضا پس از شنیدن توضیحات نماینده اداره راه و شهرسازی، خواستار تعامل بیشتر شهرستان آران و بیدگل در این خصوص شدند و بر لزوم پیگیری مضاعف موضوع از طریق تمام ابزارهای قانونی و سیاسی تأکید کردند.

 

انتهای خبر/

 

 

پایگاه اینترنتی شورای اسلامی شهر کاشان     🌐www.kashanshora.ir

برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور
جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان
جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان
تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است
تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است
 جلسه کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی
بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی
بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی
 یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه
یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه
تازه ترین اخبار
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه نباید همه هزینه سازمان ها روی دوش شهرداری باشد آنچه باید از پروژه زیر گذر خیابان امیریه بدانید. گفتگوی اختصاصی با عفت پدرام فر تنها عضو زن شورای اسلامی کاشان دیدار ریاست شورای اسلامی شهر،شهردار محترم و مدیران شهرداری کاشان با جانباز عزیز ۷۰ درصد" آقای سعید راحتی" مظلومیت بانوان در حوزه ورزش با پیگیری مسوولان کمرنگ شود/ مجموعه علوم پزشکی باید رسالت خدماتی داشته باشد بررسی و ارائه گزارش عملکرد شش ماهه بودجه سال 96
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.