در قالب نشست هم اندیشی «منتخبان» و «خادمان» شورای شهر کاشان دور یک میز نشستند نشست هم اندیشی اعضای دوره چهارم و منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان برگزار شد.
۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد - تعداد بازدید: 689 بار

در قالب نشست هم اندیشی

«منتخبان» و «خادمان» شورای شهر کاشان دور یک میز نشستند

 

نشست هم اندیشی اعضای دوره چهارم و منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شور ای اسلامی شهر کاشان، در این نشست هم اندیشی که در قالب جلسه غیررسمی اما با حضور اصحاب رسانه برگزار شد رئیس شورای اسلامی شهر کاشان با ذکر مقدمه ای در مورد شرایط امروز کشور و به تبع آن دارالمومنین کاشان، اظهار کرد: کاشان از منظر قدمت چند هزار ساله و توانمندی های انکارناپذیر دینی، فرهنگی، هنری و ادبی شایسته بهترین جایگاه ها بوده و تنها افتخار به گذشته وظیفه ما نیست بلکه باید زادگاه خود را به اندازه این داشته ها ارتقا بخشیم.

 

حسین حیدریان با بیان اینکه دیگر تفرقه و جدال های سیاسی جایز نیست خاطرنشان کرد: این اختلافات دیگر در شأن کاشان با این پیشیینه غنی فرهنگی نیست و هر مسئولی اعم از فرماندار،نماینده، شهردار و ... باید منفعت و مصلحت  مجموعه شهر 314 هزار نفری کاشان را در نظر بگیرد.

وی با اذعان بر اینکه در  شورای چهارم بسیاری نکات را لمس کردیم اما در عین حال برخی ملاحظات را نیز در نظر گرفتیم و بر اساس مصلحت برخی ایرادات را عنوان نکردیم گفت: شورای پنجم باید جدای از همه دسته بندی ها جسورانه تر و با هدف خدمت به مردم کاشان برای رضای خدای متعال و رضایت مردم شریف کاشان همه تلاش خود را به کار گیرند.

 

علی رسول زاده که به درخواست اعضا اداره نشست هم اندیشی را برعهده گرفت با بیان اینکه یکی از اشکالاتی که جامعه ما را رنج می دهد انتقادناپذیری است اظهار کرد: کار شورایی می طلبد که برای تصمیم گیری برای مسائل مهم شهری تمام نظرات موافقان و مخالفان مطرح شود چراکه این اختلاف دیدگاه ها و تفاوت نگرش ها در کنار نگاه تخصصی به مسائل فنی لازمه پیشرفت شهر است.

این عضو شورا، اتحاد و انسجام منتخبان شورای پنجم روی مصالح و منافع کلان منطقه را خواستار شد  و افزود: در نظام جمهوری اسلامی یک اصل اساسی به نام ولایت فقیه وجود دارد که با تدبیر خویش، خط مشی های مهم را برای مسئولان و مردم تعیین می کنند.

وی با اشاره به گفت و گو با دنیا برای حل مشکلات عنوان کرد: پس با یکدیگر نیز در دارالمومنین می توانیم به تفاهم برسیم اگر نظرات را بشنویم، همدیگر را تحمل کنیم و به جمع بندی درست دست یابیم.

 

در ادامه رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورا با اشاره به سوگند ابتدای هر دوره چهار ساله برای خدمت به مردم، اعتماد مردم را گوهر گرانبهایی توصیف کرد و مسئولیت آنانی که برای چندمین بار توفیق حضور در شورا را می یابند مضاعف دانست.

علی هاشمی طاهری پرهیز از منافع شخصی و جناحی را مهم ارزیابی کرد و پرهیز از تفکر حزبی و جناحی به جای اندیشه خدمت، رویکرد عادلانه، کار بر مبنای اولویت، تقویت دوستی و محبت با یکدیگر به جای دشمنی های بی حاصل، شایسته سالاری، قانونمندی، تعامل و همکاری متقابل با شهردار، پرداختن به مشکلات شهر به جای تمرکز صرف روی شهرداری و تعامل با مسئولان کلان شهرستان را به عنوان برخی از نکات مهم برای عملکرد شایسته شورای پنجم نام برد.

 

علیرضا پورعسگری رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه در ادامه این نشست با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در شورای چهارم، خواستار به کارگیری تمام ظرفیت ها در شورای پنجم برای حرکت بالنده تر خطه کاشان در مسیر توسعه همه جانبه شد.

 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه شورا نیز در این جلسه با اشاره به اصل مترقی شوراها در قانون اساسی، لزوم پاسخ شایسته به رأی اعتماد مردم و حفظ این امانت گرانبها را یادآور شد.

مجید شمس همچنین با اشاره به شاخص های مهم در عملکرد شورا، شهرداری پاسخگو شهروندی پرسشگر، شورایی ناظر و ارزیابی دقیق، تقویت نگاه برنامه ای، توسعه همه جانبه و نیازسنجی بهتر و بیشتر، توجه به انضباط و شفافیت مالی، ساماندهی وضعیت نیروی انسانی و کیفی سازی در این زمینه، کاهش تصدی گری، اطلاع رسانی دقیق و شفاف به مردم، جذب سرمایه گذار واقعی و...را از جمله رویکردهای اساسی در این حوزه برشمرد.

وی همچنین با ابراز خرسندی از آغاز به کار دولت دوازدهم، خواستار تعامل بهتر و بیشتر مجموعه مدیریت شهری با مسئولان اجرایی شد.

 

 

عفت پدرام فر عضو منتخب شورای پنجم نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت انسجام و اتحاد اعضای شورای شهر به عنوان خدمتگزاران مردم کاشان، خواستار تقویت این روحیه در دوره پیش رو پارلمان شهری شد.

وی با بیان اینکه اختلاف میان اعضای شورا به نفع مصالح شهر نیست ابراز امیدواری کرد افراد با پرهیز از دسته بندی های حزبی و سیاسی در اندیشه خدمت شایسته تر به مردم دارالمومنین باشند.

 

دکتر علیرضا مفرح منتخب دیگر شورای پنجم شهر کاشان، ضمن تقدیر از عملکرد شورای چهارم، اقدامات عمرانی شهردار را ستود و دگرگونی چهره شهر را غیرقابل انکار دانست و در عین حال خواستار تدارک شهرگشتی به منظور آشنایی اعضا با میزان پیشرفت پروژه ها در شهر شد.

وی همچنین با تأکید بر لزوم وحدت در عین تضارب آرا در شورای پنجم، دوران شکوفایی کاشان را که عامل آن اتحاد و انسجام ارکان مختلف شهرستان یادآور شد و پرهیز از کشمکش های بی حاصل مبتنی بر نگاه های تنگ نظرانه سیاسی را خواستار شد.

 

مهندس حسینعلی وکیل منتخب دیگر شورای پنجم با تأکید بر لزوم عزم جدی برای حل مشکلات بدون از دست دادن وقت و زمان،بیان کرد: با وجود عدم تمایل برای حضور در انتخابات اما پس از اصرار دوستان و از زمان مشخص شدن نتیجه انتخابات، عزم جدی برای اطلاع از چالش ها و مشکلات موجود شهر از طریق برگزاری جلسات متعدد با فرهیختگان و صاحب نظران به کار گرفته شده تا به محض آغاز دوره جدید شورا زمانی برای آشنایی با  مشکلات هدر نرود.

وی با بیان اینکه منش حقیقی افراد در عملکرد آنان مشخص می شود عنوان کرد: صداقت، عدالت، پرهیز از منفعت طلبی، احترام به مخالف و...مصادیقی است که تنها در رفتار و منش ما ظهور پیدا می کند.

 

پایگاه اینترنتی شورای اسلامی شهر کاشان  

  🌐www.kashanshora.ir

 

انتهای خبر/

برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور
جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان
جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان
تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است
تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است
 جلسه کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی
بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی
بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی
 یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه
یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه
تازه ترین اخبار
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه نباید همه هزینه سازمان ها روی دوش شهرداری باشد آنچه باید از پروژه زیر گذر خیابان امیریه بدانید. گفتگوی اختصاصی با عفت پدرام فر تنها عضو زن شورای اسلامی کاشان دیدار ریاست شورای اسلامی شهر،شهردار محترم و مدیران شهرداری کاشان با جانباز عزیز ۷۰ درصد" آقای سعید راحتی" مظلومیت بانوان در حوزه ورزش با پیگیری مسوولان کمرنگ شود/ مجموعه علوم پزشکی باید رسالت خدماتی داشته باشد بررسی و ارائه گزارش عملکرد شش ماهه بودجه سال 96
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.