نخستین دغدغه های اعضای شورای پنجم چه بود؟ نظرات نمایندگان مردم کاشان در پارلمان شهری در سومین نشست رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان، اعضای شورا هر یک به بیان نقطه نظرات خود پیرامون وظایف و دغدغه های خود پرداختند.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان - تعداد بازدید: 493 بار
🔵 نظرات نمایندگان مردم کاشان در پارلمان شهری

🔶نخستین دغدغه های اعضای شورای پنجم چه بود؟

⚜️ در سومین نشست رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان، اعضای شورا هر یک به بیان نقطه نظرات خود پیرامون وظایف و دغدغه های خود پرداختند.

⚜️ به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، علی رسول زاده رئیس شورا در ابتدای این نشست در قالب نطق پیش از دستور، به تبیین بایدها و نبایدها در شورای پنجم و خط مشی آن پرداخت و با شکرگزاری از درگاه خدای سبحان و قدردانی از اعتماد مردم برای اعطای فرصت خدمت اظهار کرد: شهر کاشان، شایسته پیشرفت زودهنگام و همه جانبه است، کارهای جامانده یا عقب ماندگی های مهمی در این شهر عزیز، باقی مانده است که باید آن را جبران کرد.
وی با تأکید بر برداشته شدن گام های مهم عمران و آبادانی کاشان در تمام دوره های شهرداری و شورای شهر در سال های اخیر خاطرنشان کرد: به ویژه در دوره اخیر شهرداری، تلاش های ارزشمند و قابل ستایشی در مسیر پیشرفت صورت پذیرفته است که باید از آن به نیکی یاد کرد ولیکن معتقدیم دایره وسیع تری از کارها با روش های مؤثرتر و عالمانه تری باید در دستور کار قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان به چند ضرورت برای رسیدن به افق مطلوب رشد و پیشرفت اشاره کرد و افزود: نخست شورای شهر خود باید خاضع ترین اهالی دیار قانون باشد و به تبع آن شهرداری باید در برابر بند بند قانون، کرنش و تعظیم نشان داده تا بتواند با سرعت بیشتری مسیر آبادانی شهر را بپیماید. 
رسول زاده از نظارت و ارزیابی، همدلی، اتحاد و انسجام، فکرورزی و دستیابی به برنامه های دقیق، پاسخگویی و مسئولیت پذیری، شناسایی نظام مسائل شهری و خلوص نیت و پاکی نفس را از دیگر شاخص های ضروری برای ارتقا و پیشرفت کاشان بزرگ دانست و به تشریح هر یک از این ویژگی ها پرداخت.

⚜️ رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه شورا نیز در این نشست، با اشاره به فضای مطالبه گری شهر نسبت به شورا و شهرداری خواستار حضور فعال اصحاب رسانه در جلسات علنی، برای اطلاع رسانی مطلوب تر به افکار عمومی شد.
علی‌رضا پورعسگری همچنین، حضور مردم در سطحی تعریف و مشخص در جلسات شورا را در قالب حضور نخبگان، اعضای سازمان های مردم نهاد و...گامی در مسیر شناخت بهتر جامعه از فعالیت های پارلمان شهری قلمداد کرد.

⚜️ دکتر علیرضا مفرح دیگر عضو شورا نیز با بیان اینکه از دوره انتخابات، تعیین هیئت رئیسه و انتخاب سرپرست برای شهرداری عبور کرده ایم، هدف اصلی را خدمت به مردم با رویکرد احترام به قوانین نظام ذکر و بیان کرد: انتظار می رود با همدلی و وفاق، همکاری ها صورت پذیرد به شرط آنکه همه افراد با هر سلیقه و نگرشی در امور مربوط به شورا دخالت کنند.

⚜️ نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه نیز با اشاره به اینکه عمده مراجعات مردم به سیستم شورا، مربوط به مسائل و ناهماهنگی های برخی فرآیندها در شهرداری به خصوص در زمینه تعرفه هاست پیشنهاد  کرد: جلساتی در ابتدای آغاز به کار شورای پنجم، با حضور کارشناسان و مسئولان مربوطه در شهرداری تشکیل شود و سازوکاری معین برای این امر تعیین گردد تا همه اقشار جامعه به صورت یکسان از آن بهره مند شوند.

⚜️ مجید شمس با یادآوری مصوبات قانونی در زمینه تخفیفات در تعرفه ها تأکید کرد: این یکسان سازی می تواند علاوه بر شفاف سازی و ارائه امکانی فراگیر به شهروندان، از بسیاری موارد زمان بر غیرمرتبط با وظایف شورا جلوگیری کند.

⚜️ عفت پدرام فر عضو دیگر شورا نیز در این جلسه، خواستار تدوین و انتشار منشور اخلاقی شورای پنجم شد و در ادامه افزود: معرفی شرح وظایف شورا به شهروندان ضرورت دیگری است که باید از طریق رسانه ها و اعضا انجام گیرد تا از برخی مراجعات غیرضروری و بدون ارتباط با وظایف پارلمان شهری کاسته شود.

⚜️ وی در ادامه با اشاره به حضورش به عنوان نخستین بانوی عضو شورای اسلامی شهر کاشان گفت: این به معنای آن نیست که دیگر اعضا نباید در حوزه حل مشکلات بانوان گام بردارند چراکه باید تلاش بیشتری برای پاسخگویی به خواسته های نیمه بزرگ جامعه شهری دارالمومنین معطوف شود.

⚜️ مصطفی کردمیل عضو دیگر شورا نیز با اشاره به درخواست های متنوع مردمی در حوزه های مختلف، خواستار تعیین روند مشخص و یکسان از سوی تمام اعضا برای پاسخگویی به این نیازها شد و وجود وحدت رویه در مواجهه با شهروندان را در رضایت مندی آنان موثر دانست.

⚜️ در ادامه این نشست، تعیین اعضای کمیسیون های 6 گانه، انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه و مشخص شدن نمایندگان شورا در کمیسیون ها و هیئت های مختلف در دستور کار قرار گرفت.
انتهای خبر/

برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از  متوسط کشوری است
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
تازه ترین اخبار
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان 💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان 🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید: 💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است 💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی 💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان 🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است 🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان 💠در آیین افتتاح دومین نمایشگاه گل وگیاه کاشان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری 🔷205 هزار موتورسیکلت سوار در کاشان داریم 🔶در اجرای طرح های ترافیکی از کار سلیقه ای پرهیز شود ❇️حضوراعضای ستاد اجرایی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر-کاشان 💠پیام مجید شمس 🔸رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.