در چهاردهمین نشست رسمی مطرح شد مظلومیت بانوان در حوزه ورزش با پیگیری مسوولان کمرنگ شود/ مجموعه علوم پزشکی باید رسالت خدماتی داشته باشد مظلومیت بانوان در حوزه ورزش با پیگیری مسوولان کمرنگ شود/ مجموعه علوم پزشکی باید رسالت خدماتی داشته باشد
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان - تعداد بازدید: 760 بار
⚜️در چهاردهمین نشست رسمی مطرح شد

💠مظلومیت بانوان در حوزه ورزش با  پیگیری مسوولان کمرنگ شود/ مجموعه علوم پزشکی باید رسالت خدماتی داشته باشد


🔷 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، چهاردهمین  نشست رسمی شورا ، با حضور مسوولان هیات دوچرخه سواری کاشان و توجه به اهمیت این ورزش در کمک به حل برخی معضلات شهر اختصاص داشت و علاوه بر آن صحن علنی شاهد حضور رئیس و مدیران دانشگاه علوم پزشکی کاشان و بیان دیدگاه ها و مسائل آنان در حوزه های بهداشتی و سلامت شهر بود.


🔸رئیس شواری شهر کاشان در این نشست گفت: ترویج فرهنگ دوچرخه سواری می تواند در مباحثی همچون حل مشکلات ترافیکی ، ورزش همگانی و ورزش بانوان نقش موثری داشته باشد. ما باید عملا  فرهنگ سازی های لازم را در این زمینه با تصویب طرح ها و پیشنهاد های مناسب انجام دهیم.

🔹علی رسول زاده در ادامه افزود : در دوره چهارم شورا روی این سه موضوع (ترافیک،ورزش همگانی و مسائل بانوان)خوب برنامه ریزی نکردیم و باید شهرداری حل مشکل ترافیک را  دز اولویت کارهای خود قرار دهد و اولین قدم کارهای ما حل مشکل ترافیک کاشان باشد.

🔸وی اظهار کرد: امروزه ترافیک یک دغدغه همگانی در کاشان شده است و مطالبات مردم باعث شده توجه به این موضوع در اولویت طرح های شورا و شهرداری قرار گیرد و حل آن یک کار زیربنایی، فنی و کارشناسی است که استفاده شهروندان از دوچرخه به جای ماشین می تواند در این زمینه کمک رسان باشد.
🔹وی با اشاره به اینکه شورا توجه خود را به توسعه ورزش همگانی به جای ورزش تیمی و قهرمانی قرار داده است، افزود: اگر سلامت جامعه را می خواهیم باید به جای شعار در عمل  ثابت کنیم و اگر بسترهای ورزش همگانی مانند دوچرخه سواری را فراهم نکنیم  هزینه های سنگین تری در بیمارستان خواهیم پرداخت. 
🔸رسول زاده بی توجهی به مسائل بانوان را ناشی از فرهنگ عمومی شهرکاشان دانست و افزود: خانم پدرام فر با ورود به شورای پنجم عملا به دنبال توجه به حقوق بانوان بود و باید زمینه های فرهنگی را برای نقش آفرینی بانوان  در امور مختلف را فراهم کنیم که کمیسیون فرهنگی شورای شهر باید برنامه های مورد نظرش را در این زمینه ارائه دهد.
🔶 عفت پدرام فر، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر با بیان اینکه امیدوارم مظلومیت بانوان در حوزه ورزش با  پیگیری مسوولان کمرنگ شود، افزود: دختران هم مانند پسران نیازمند تخلیه هیجانات خود هستند ولی امکانات مناسبی در شهر وجود ندارد که برنامه ریزی بیشتری در اهمیت  در حوزه ورزش بانوان را در شهر می طلبد.
🔹وی تصریح کرد: باید برای کاهش فساد در یک شهر سلامت خانواده ها را بالا ببریم و تا وقتی که هیچ توجهی به ورزش بانوان نشود  نتیجه اش افزایش آمار طلاق و بیماری های روحی و جسمی می شود که تاثیر منفی بر روحیه خانواده ها دارد که در نهایت تمام این مشکلات بر روی جامعه شهری اثر می گذارد.
🔸وی گفت: اگر امروز به بانوان در شهر کاشان توجه نشده است مقصر آقایان هستند چون به آنها میدان داده نشده است و آقایان در حق آنها ظلم می کنند آن هم  در شهر دارالمومنین که در آن قرآن تلاوت و تفسیر می شود.
🔹پدرام فر خاطرنشان کرد: برای اولین بار یک زن به عنوان یکی از اعضای شورای شهر کاشان انتخاب شده است،ولی حتی برای ریاست یک کمیسیون در شورا به وی میدان داده نمی شود.برخی 14 سال در شورا هستند و با کسب تجربیات در این مدت تبدیل به یک مدیر مجرب شده اند ولی برای من که چهار ماه در شورا هستم اجازه کسب تجربه داده نمی شود.

🔷 سید مهدی ناظم رضوی عضو دیگر شورای شهر گفت:با توجه به مباحث آلودگی و ترافیک در کاشان باید موضوع دوچرخه سواری شهروندان را جدی بگیریم و اقدامات مناسبی همچون فعال کردن ایستگاه های دوچرخه  را برای شهروندان  فعال  کنیم.
🔸ناظم رضوی  افزود: شهر کاشان مسطح است که زمینه ترویج و استفاده از دوچرخه را تسهیل نموده است پس باید شورای ترافیک  و شهرداری با یک نگرش جدید و اجرایی در این زمینه پای به میدان بگذارند.

🔶 علیرضا مفرح رئیس کمیسیون خدمات شهری نیز در این نشست گفت:  برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری باید زیرساخت لازم را در شهر ایجاد کنیم  و این فرهنگ را از حالت برگزای جلسات به صورت اجرایی تبدیل کنیم و با اتخاذ مصوباتی  شهرداری را موظف به این کار کنیم.
🔷علی هاشمی طاهری عضو دیگر شورا اظهار کرد: شهرداری قبلا اقداماتی در زمینه ترویج استفاده از دوچرخه در شهر انجام داده است  که باید بررسی کرد که چرا اجرایی نشده است و  قرار بود برخی خیابان ها را یک طرفه کنند تا شهروندان نسبت به انجام ورزش های همگانی پیاده روی و دوچرخه سواری ترغیب شوند.💠دیدار رئیس و مدیران دانشگاه علوم پزشکی کاشان

🔶 بخش دوم چهاردهمین نشست رسمی شورای اسلامی شهر کاشان به دیدار رئیس و مدیران دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اعضا شورا و شهردار و بیان دغدغه ها و نقطه نظرات آنان اختصاص داشت؛ 


🔹شهردار کاشان در این نشست گفت: سوابق نشان می دهد که شهرداری با مجموعه علوم پزشکی همواره همکاری داشته است ولی  تقاضا داریم این مجموعه خدماتی درحوزه بهداشت و درمان و هر اقدامی برای توسعه عمرانی مجوعه خود دارد را براساس رعایت ضوابط و مقررات با نگاهی به ماندگاری ساختمان های  صدساله داشته باشد.

🔸سعید ابریشمی راد با اشاره به اینکه علوم پزشکی توقع بخشیدن عوارض های شهرداری را نداشته باشد، افزود:  منابع شهرداری از مردم تامین می شود ولی بخشی از منابع علوم پزشکی را دولت می دهد که دولت دکتر روحانی به مباحث بهداشت توجه داشته است پس به جای عدم پرداخت عوارض به شهرداری با نگاه مطالبه گرانه افزایش سطح خدمات در حوزه سلامت را بخواهید.
🔹وی با تاکید به اینکه  مجموعه علوم پزشکی باید رسالت خدماتی داشته باشد، افزود: من جابه جایی درمانگاه سلطان امیراحمد به میدان قاضی اسدالله را ضروری نمی دانم زیرا هم یک فضای سبز شهری از بین می رود هم یک گره ترافیکی درشهر ایجاد کرده و به معضلات شهر افزوده می شود .

🔶 رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر کاشان گفت:هر چند مجموعه شهرداری با استفاده از حقوق خودش در توسعه مراکز درمانی شهری همراهی کرده است ولی با وجود خیرین سلامت و کمک های دولتی متاسفانه موتور محرکه بخش عمرانی علوم پزشکی کاشان روند کندی دارد.

🔹علیرضا پورعسگری گفت: ساخت بیمارستان فوق تخصصی حضرت آیت الله یثربی (ره) در کاشان نمونه ای بارز مساعدت های  خیرین در این شهر است که تاکنون با هزینه حدود 80 میلیارد تومان توانسته یک مرکز مجهز درمانی را برای شهر فراهم کند پس باید با با همراهی خیرین سلامت شاهد تحولاتی خوبی در حوزه بهداشت و سلامت شهروندان باشیم.

🔸پورعسگری با اشاره به ساخت کلینیک درمانی توسط شهرداری کاشان گفت: باید در این زمینه در شورا بررسی بیشتری شود که آیا به مصلحت است که شهرداری به عنوان یک حوزه مسائل شهری به حوزه درمان ورود کند ؟

🔷ابراهیم کوچکی نیز اظهار داشت: عدم پیشرفت شهرهای اطراف کاشان به دلیل نبودن دانشگاه علوم پزشکی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن اشاره به این که هرچه در حوزه بهداشت و درمان به خصوص در حوزه دانشگاه رشد کنیم آینده شهر تضمین می‌شود ابراز داشت: در آینده کارهای صنعتی زیاد اشتغال نخواهند داشت و اشتغال بیشتر در بخش گردشگری و کارهای خدماتی خواهد بود.
🔸کوچکی با بیان این که هر تخت بیمارستانی سه شغل مستقیم ایجاد می‌کند ابراز داشت: با ایجاد یک کارخانه ممکن است افراد غیر بومی وارد شهر شوند که باعث پایین آمدن ژن شهر از لحاظ سطح هوشی می‌شود.


برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از  متوسط کشوری است
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
تازه ترین اخبار
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان 💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان 🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید: 💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است 💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی 💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان 🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است 🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان 💠در آیین افتتاح دومین نمایشگاه گل وگیاه کاشان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری 🔷205 هزار موتورسیکلت سوار در کاشان داریم 🔶در اجرای طرح های ترافیکی از کار سلیقه ای پرهیز شود ❇️حضوراعضای ستاد اجرایی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر-کاشان 💠پیام مجید شمس 🔸رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.