- گفتگوی اختصاصی با عفت پدرام فر تنها عضو زن شورای اسلامی کاشان به گزارش پایگاه خبری ربیع، با توجه به اینکه در دوره پنجم شورای کاشان یک خانم عضو می باشد از او پرسیدیم که آیا این دوره شورا ویژگی هلی خاصی نسبت به دوره های گذشته خواهد داشت ؟
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان - تعداد بازدید: 585 بار

گفتگوی اختصاصی با عفت پدرام فر تنها عضو زن شورای اسلامی کاشان
به گزارش پایگاه خبری ربیع، با توجه به اینکه در دوره پنجم شورای کاشان یک خانم عضو می باشد از او پرسیدیم که آیا این دوره شورا ویژگی هلی خاصی نسبت به دوره های گذشته خواهد داشت ؟
این عضو شورا اظهار نمود بعد از ۵ دوره تشکیل شورای شهر کاشان هر چند افتخاری است برای بنده ولی جای تاسف دارد که تا الان نیازی به حضور زنان در شورا نبوده و در این دوره انتظار داریم به خانم ها بیشتر بها داده شود و نیازهای خانم ها بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد متاسفانه این اتفاق رخ نداده است و این دیدگاه از روند شورای پنجم به دور است.
در ادامه پدرام فر گفت: چنانچه ملاحظه می کنیم ۷ کمیسیون در شورا تشکیل می شود که انتظار داشتیم حداقل ریاست کمیسیون فرهنگی که نیاز خانواده و جوانان است به عضو خانم شورا داده شود در صورتی که من هم فرهنگی و هم تنها عضو خانم شورا هستم ولی متاسفانه آقایان به خانم ها امتیاز واقعی را نمی دهند و آگاهانه از میدان دادن به خانم ها واهمه و ترس دارند ، چرا؟ نمیدانم.
البته بعضی از آقایان به توانایی خانمها اعتقادی ندارند و در این دیدگاه نگاه عادلانه به خانم ها نمی شود . لازم به ذکر است که اگر خانم ها هم چند دوره در شورا حضور داشتند و آزمون و خطا داشتند قطعا از آقایان قویتر اقدام می کردند.
ایده ها و هدف شما در شورای شهر چیست ؟
هدف من پرداختن به نیازهای شهرستان در زمینه های مختلف فرهنگی ، ورزشی ، اجتماعی ، مشاوره و حقوقی به ویژه اشتغال خانم ها و نیازهایشان است که متاسفانه در دوره های قبل کمتر به آن پرداخته شده و این اهداف میسر نخواهد شد مگر با گرفتن اختیاراتی از همکاران و مساعدتهای دیگر اعضای شورا. من در زمینه جایگاه و فضای ورزشی درخواستهایی دارم . در کاشان جایگاههای ورزشی برای آقایان وجود دارد و کمتر به  فضای ورزشی خانم ها پرداخته شده اتست. همچنین در زمینه فضای فرهنگی و اجتماعی و عرضه محصولات خانگی از جمله صنایع دستی بانوان نیاز به بازارچه و مجتمعی دارند که این محصولات را در آنجا به شهروندان عرضه کنند.یکی دیگر از اهداف من تشکیل یک تعاونی بزرگ از خدمات مختلف برای بانوان و برنامه های محلی و ایده های آنان می باشد که این مجتمع نیز می تواند محل عرضه تولیدات و ارائه خدمات بهداشتی ، اقتصادی و اجتماعی باشد که متاسفانه فقر نداشتن یک فضای مناسب امکان هر نوع اجتماعاتی را از بانوان صلب کرده است.
با تمام این مشکلاتی که به آن اشاره نمودید ، شما از رسانه ها چه انتظاری دارید؟
من نماینده بانوان شهر در شورای اسلامی هستم و از شما میخواهیم که در مطالبه گری خود به من کمک کنید و آقایان نیز با من همکاری بیشتری داشته باشند و به خانم ها میدان بدهند تا حضور پررنگ تری داشته باشند و این نکته فراموش نشود که اگر آقایان موفق هستند قطعا خانمی موفق تر پشتوانه آنهاست. ما خانم ها هم ایده های خوبی داریم پس به ما فرصت بدهند.
انتهای خبر / قربانی

برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور
جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان
جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان
تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است
تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است
 جلسه کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی
معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی
بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی
بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی
 یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه
یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه
تازه ترین اخبار
پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر کاشان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین ‌لرزه در غرب کشور جلسه کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان تکمیل پروژه های شهرداری مسولیت سنگینی برای شورا است جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست معرفی هیات رئیسه و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بررسی قرارداد انتقال و دفن زباله های بیمارستانی یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه نباید همه هزینه سازمان ها روی دوش شهرداری باشد آنچه باید از پروژه زیر گذر خیابان امیریه بدانید. گفتگوی اختصاصی با عفت پدرام فر تنها عضو زن شورای اسلامی کاشان دیدار ریاست شورای اسلامی شهر،شهردار محترم و مدیران شهرداری کاشان با جانباز عزیز ۷۰ درصد" آقای سعید راحتی" مظلومیت بانوان در حوزه ورزش با پیگیری مسوولان کمرنگ شود/ مجموعه علوم پزشکی باید رسالت خدماتی داشته باشد بررسی و ارائه گزارش عملکرد شش ماهه بودجه سال 96
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.