در نشست خبری رییس شورای شهر کاشان بیان شد یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه 542 میلیارد تومان بدهی شهرداری کاشان
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان - تعداد بازدید: 1443 بار
⚜️در نشست خبری رییس شورای شهر کاشان بیان شد

🔷 542 میلیارد تومان بدهی شهرداری کاشان/ یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه
  

❇️ نخستین نشست خبری رییس شورای شهر کاشان در دوره پنجم با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات شورا برگزار شد که که علی رسول زاده علاوه بر ارائه گزارشی از مدت 75 روزه مسوولیت خود جوابگوی سوالات خبرنگاران بود.


💠 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، علی رسول زاده رییس شورای شهر کاشان اظهار کرد: در آغاز کار شورای شهر دوره پنجم از ابتدای شهریورماه اعضا شورا ابتدا "بهروز گرانمایه" یکی از نیروهای مجموعه شهرداری را بعنوان سرپرست شهرداری معرفی کرده تا مسائل شهری و پروژه ها پیگیری کنند 

🔹 وی در ادامه گفت: سپس با نگاه به جایگاه و عظمت کاشان در کشور و بررسی های همه جانبه "سعید ابریشمی راد" را به عنوان شهردار جدید کاشان انتخاب کرده و پس از دریافت حکم وزیر کشور در این سمت مشغول به کار شدند.

🔸وی با تشکر از زحمات و خدمات از مجموعه مدیریت شهری در شورای شهر دوره چهارم افزود: شهردار کاشان با آگاهی و علم و اوضاع شهرداری این مسوولیت خطیر را پذیرفتند تا با هم اندیشی و همکاری های مضاعف در راستای حل مشکلات و توسعه و پیشرفت کاشان تلاش کنند.
رییس شورای شهر کاشان تصریح کرد: با همکاری با شهردار جدید تلاش کردیم حقوق معوقه افراد تحت پوشش خود را که از دو تا پنج ماه عقب بود را پرداخت کنیم و تصمیم بر اجرای شیوه پرداخت یکسان سازی حقوق کارکنان شهرداری گرفته شد.
.
🔹رسول زاده افزود: رفع توقیف برخی از حساب های شهرداری، تکمیل و تعیین تکلیف برخی از پروژه های مهم شهری مانند خیابان امیریه، محله صدره و سرفره، رفع تهدیدات قطع پرواز فرودگاه از طریق آسفالت ادامه باند و شروع عملیات سوختگیری هواپیماها در فرودگاه کاشان از اقدامات مهم دیگر درمدیریت جدید شهرداری است.

.
🔴 شهرداری کاشان 542 میلیارد تومان بدهی دارد🔴

🔷 رئیس شورای شهر کاشان اظهار کرد: بودجه سال 96 شهرداری 500 میلیارد تومان است که در شش ماه نخست سال تنها 100 میلیارد تومان آن محقق شده و 150 میلیارد تومان دیگر آن محقق نشده است.

🔸 رسول زاده ساماندهی بدهکاری ها را از اولویت های شهرداری دانست و افزود: براساس گزارش معاون اداری و مالی تا پایان شهریور 510 میلیارد تومان میزان بدهی شهرداری بوده که تا به امروز این رقم به 542 میلیارد تومان رسیده است.

🔹وی با بیان اینکه 47 میلیارد و 500 میلیون تومان بدهی شهرداری مربوط به پیمانکاران بدون قرارداد است، گفت: عمده بدهی شهرداری به پیمانکاران و تعهدنامه هایش است که 20 میلیارد تومان آن اجرایی و 85 میلیارد تومان آن در تجدید نظر در حال بررسی می باشد.
رئیس شورای شهر کاشان تصریح کرد: الان به دلیل رکود اقتصادی شهرداری در وضعیت خوبی به سر نمی برد و باید تا پایان سال 60 میلیارد تومان نیز حقوق پرداخت کند.

🔸رسول زاده گفت:اگر کسی مدعی است که شهرداری کاشان 200 میلیارد تومان دارایی دارد زمین ها یا اموالی مانند اوراق ادارات مانند دانشگاه کاشان که تاریخ وصول آن اسفند سال 97 است و اگر کسی می تواند آن را تبدیل به پول نقد کند ما حرف نداریم تا بدین وسیله بدهی ها را پرداخت کنیم.

                                                                                                                                               🔴یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه🔴


🔶 رئیس شورای شهر کاشان در مورد ماجرای پارکینگ خیابان امیریه گفت: اولین جلسه امکان سنجی پارکینگ زیرگذر در بهمن سال گذشته در شهرداری برگزار می شود و پس از ارائه لایحه در شورا با کلیات این طرح موافقت شده که فرمانداری اجرای آن را منوط به نظر شورای ترافیک و کمیسیون ماده 5 استان می داند.
🔹رسول زاده با بیان اینکه برای ساخت این پارکینگ 20 میلیارد تومان هزینه برآورد شده بود، اظهار کرد: شهرداری بدون اخذ مجوزهای لازم در 14 اسفند جلسه مناقصه با پیمانکاران را برگزار می کند و در 23 فروردین سالجاری از بانک شهر تقاضای 30 میلیارد تومان وام درخواست می نماید.
وی افزود: در تاریخ هشتم تیر سالجاری و در دوران شورای شهر دوره چهارم شهردار کاشان پس از اینکه گودبرداری کامل را انجام داده بود با ارسال نامه ای با ذکر دلایلی همچون عدم اخذ مجوزات لازم، نداشتن پیمانکار و عدم توجیه اقتصادی و فنی برای 250 خودرو با هزینه ای حدود 20 میلیارد تومان تصمیم گیری درباره پارکینگ امیریه را به عهده شورا می گذارد.
وی تصریح کرد: پس از حضور شهردار در صحن علنی شورا و توضیحات وی در 10 تیرماه امسال و مطرح کردن مشکلات اجرایی پروژه در نهایت پس از بررسی های اعضا شورا دوره چهارم در دوم مرداد نامه لغو مصوبه ایجاد احداث پارکینگ خیابان امیریه به شهردار وقت ابلاغ نمود. .

🔷 رسول زاده گفت: برخی مطالب که اذهان عمومی را خراب می کند تصمیم این اتفاق را در زمان شورای شهر پنجم می داند و با انتشار مطالب و ساخت کلیپ هایی بر اساس اطلاعات کم اقداماتی می کنند که علاوه بر حق الناس بودن جزء موارد تشویش اذهان عمومی، خلاف شرع و مطالب کذب قلمداد می شود که طبق قانون قابل پیگیری می باشد.

🔸رییس شورای شهر کاشان با تکذیب هزینه پنج میلیارد تومانی برای طرح پارکینگ امیریه گفت: از آغاز گودبرداری خیابان تا زمان پرکردن آن در مجموع یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه داشته است که تمام مدارک و اسناد آن برای اطلاع رسانی به اصحاب رسانه و شهروندان موجود است..
رسول زاده خاطرنشان کرد: براساس اسناد موجود برای طرح پارکینگ امیریه 237 میلیون تومان هزینه خاکبرداری، 545 میلیون برای خاکریزی، 100 میلیون تومان برای آسفالت، 150 میلیون تومان حق الزحمه مشاور و 90 میلیون تومان حق اجاره کسبه خیابان پرداخت شده است..

.
🔵مردم چوب شورای سیاسی را می خورند🔵


🔶رئیس شورای شهر کاشان اظهار کرد: اگر شورا سیاسی شود چوبش را مردم می خورند ولی با سیستمی که در مدیریت شهری جدید پیاده خواهد شد یک مدیریت مالی و حاکم بر اصول و رعایت قانون اتخاذ خواهد شد.

🔹رسول زاده با تاکید براینکه نباید در شهرداری کاری بدون مطالعه انجام شود افزود: هرچند فرودگاه برند یک شهر است ولی الان فرودگاه کاشان ماهانه حدود 300 میلیون تومان هزینه دارد در حالی که 45 میلیون درآمد کسب می کند که برای حل این مشکل نیاز به حضور یک سرمایه گذار است.
وی گفت: نباید بدون انجام مطالعه نسبت به اجرای یک پروژه اقدام کنیم،افزود: هرچند در چهار سال گذشته خدماتی خوبی در شهر انجام شده است ولی باید پرسید انجام پروژه غارمصنوعی ابتدای بلوار امام رضا (ع)  با هزینه 4 میلیارد و 500 میلیون تومان و پروژه میدان کمال الملک بر اساس چه نگاهی بوده است؟.
🔸وی ترافیک را یکی از معضلات کاشان ذکر کرد و افزود: برای حل این مشکل طرح های میدان ولیعصر(عج) –مدخل شهر- تقاطع غیر همسطح  بلوار مادر به جاده نوش آباد در دستور کار شورا قرار گرفته که تلاش می کنیم عملیات اجرایی آن را قبل از پایان سال کلید بزنیم.

🔹وی در مورد برخی انتقادات نسبت به عدم توجه به حضور بانوان در مسائل شهری گفت: در دوره شورا چهارم با توجه به نقش مهم بانوان در جامعه مشاور امور بانوان در شورا منسوب شد و در شورا فعلی اقدامات مهم و اساسی برای قشر عظیم بانوان و سرنوشت ساز جامعه اتخاذ خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: در شورای شهر پنجم برای اولین بار خانم پدرام فر به عنوان اولین بانوی کاشانی به شورا راه یافته است که ریاست کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست و نایب رئیسی کمیسیون فرهنگی اجتماعی را بر عهده دارند.
رسول زاده در پایان با تاکید بر حکایت از رسانه ها و نقش تاثیرگذار آنها در حل معضلات شهری گفت: شورای شهر کاشان وظیقه قانونی وشرعی خود می داند که تمام امور را به مردم به طور شفاف و روشن اطلاع رسانی کند.


برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از  متوسط کشوری است
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
تازه ترین اخبار
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان 💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان 🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید: 💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است 💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی 💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان 🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است 🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان 💠در آیین افتتاح دومین نمایشگاه گل وگیاه کاشان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری 🔷205 هزار موتورسیکلت سوار در کاشان داریم 🔶در اجرای طرح های ترافیکی از کار سلیقه ای پرهیز شود ❇️حضوراعضای ستاد اجرایی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر-کاشان 💠پیام مجید شمس 🔸رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.