ترافیک از موضوعات تحلیلی، قابل بررسی و با اهمیت شهر کاشان است رئیس شورای اسلامی شهر کاشان 🔸رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: ترافیک از موضوعات تحلیلی، قابل بررسی و با اهمیت شهر کاشان است که متاسفانه در اجرای بعضی پروژه‌ها و زیرساخت‌های آن بی توجهی شده است.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر - تعداد بازدید: 721 بار
💠ترافیک از موضوعات تحلیلی، قابل بررسی و با اهمیت شهر کاشان است
💠کار اساسی برای مدیریت ترافیکی شهری کاشان پیش بینی نشده است

🔸رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: ترافیک از موضوعات تحلیلی، قابل بررسی و با اهمیت شهر کاشان است که متاسفانه در اجرای بعضی پروژه‌ها و زیرساخت‌های آن بی توجهی شده است.
🔹به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، علی رسول زاده، در شصت و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر با موضوع بررسی وضعیت ترافیک گفت: ترافیک یکی از مسائل مهم و از خواسته‌های شهروندان و شورای شهر است که در همه دوره ها قابل بحث، گفت وگو و ارایه خدمات بوده است.
🔸وی، با اشاره به انجام کارهای اساسی و زیربنایی در مدیریت ترافیک شهری کاشان افزود: شهری مثل کاشان شایسته نیست گرفتار مشکلات ترافیکی باشد.
به گفته وی، مردم در بعضی از موارد و معابر بدلیل وجود مشکلات ترافیکی بر اساس درخواست های کتبی، مراجعات و ارتباطات آنها با شورا، شهرداری و نهادهای مرتبط مستأصل شدند و خواهان پاسخگویی هستند.
🔹رییس شورای اسلامی شهر کاشان، با تأکید بر اینکه در مورد مدیریت ترافیکی این شهر اقدامات اساسی پیش بینی نشده است گفت: ترافیک از موضوعات اصلی و تحلیلی کاشان است که طرح های آن باید با اقدامات مطالعاتی و تحقیقاتی دقیق اجرا شود.
🔸رسول زاده با تاکید بر اینکه نباید به ارایه گزارش ها بسنده نشود گفت: مطالب ترافیکی کاشان که در سطح شهر معضل شده است با برگزاری جلسات فنی کارشناسانه با حضور کارشناسان مربوطه باید بهتر و دقیق تر بررسی، اعمال نظر و تدبیر ویژه شود.
🔹وی،ضمن احترام به همه مسوولان و مدیران و انتقاد از عدم ارائه گزارش اقدامات ترافیکی شهرداری به شورای شهر گفت:
🔸در هر نقطه ای از شهر که با معضلی مواجه شویم در ابتدا شهرداری، شورا ، راهنمایی رانندگی و سایر نهادهای مرتبط مسوول ، مقصر و مورد خطاب و پاسخگویی شناخته می شوند.
🔹به گفته وی،شهرداری حمایت شورا را در همه موارد با تبیین روشن و شفاف وظایف و موضوعات خود خواهد داشت و خواستار ارائه کار کارشناسانه و فنی پروژه های شهرداری بویژه در امور ترافیکی با نظارت شورا و حتی ارائه نظرات کارشناسان خبره و مجرب و نظرسنجی مردم شد.
🔸رسول زاده، در پایان، فعالیت مرکز پژوهشی شهرداری را یادآورشد و گفت: شهرداری با وجود این پتانسیل در انجام امور کار کارشناسی با مطالعات و بررسی فنی را اجراکند.


💠لزوم استفاده از ظرفیت بومی مراکز دانشگاهی کاشان برای انجام طرح های تحقیقاتی ترافیکی شهر 

🔸سید مهدی ناظم رضوی، عضو شورای اسلامی شهر کاشان نیز در ادامه ایجاد پارکینگ ها را بیشتر باعث ترافیک دانست و گفت: ساخت پارکینگ مشکلی را حل نمی کند باید مساله ترافیک را تدبیری ویژه تر و فنی تر کرد.
🔹وی با اشاره به استفاده از ظرفیت بومی مراکز دانشگاهی کاشان برای انجام طرح های تحقیقاتی ترافیکی شهر افزود: دانشگاه بومی شهرستان به شرایط و اماکن شهر مسلط و مطلع است و با تحقیق و بررسی میدانی بهتر و بیشتر می تواند طرح های موفق تری را ارائه کند .
🔸به گفته وی، دانشگاهی که در تهران مسوولیت تحقیقات و مطالعه طرح های ترافیکی کاشان را درد به شرایط و اوضاع شر مسلط نیست و به خوبی شاید نتواند طرح های متناسب با این شهر را ارائه کند.


💠بعضی اوقات چراغ های تقاطع ها خود عامل ترافیک است

🔸دکتر علیرضا مفرح، عضو دیگر شورای شهر کاشان نیز با اشاره به اینکه در بعضی مواقع و مناسبت ها خود چراغ ها در تقاطع های شهر عامل ترافیک خودروها می شود گفت: کاهش این چراغ ها در بعضی معابر فرعی در زمان های خاص و ویژه شاید در کاهش بار ترافیکی و روان سازی مسیرهای اصلی که پر تردد است کمک کند.


💠بعضی پل های عابر پیاده استفاده نمی شود/ پل های عابر پیاده مکانیزه شود

🔸علی هاشمی طاهری دیگر عضو شورا نیز در پایان، با اشاره به اینکه بعضی پل های عابر پیاده در مکان مناسب آن نصب نشده و حتی 10 درصد م استفاده نمی شود خواستار مکانیزه شدن این پل ها در سطح شد که دکتر مرادی در پاسخ وی گفت: ما با درصد کاری نداریم نجات جان یک انسان هم برای ما مهم است و در مورد مکانیزه شدن اجرای این طرح برای پل هایی عملی می شود که آن مکان پرتردد باشد و مضاف بر آن احداث هر پل عابر پیاده تا قبل از شرایط اقتصادی و افزایش قیمت ها یک میلیارد تومان هزینه داشت.


💠 دانشگاه کاشان تخصص علمی علم ترافیک برای مطالعات طرح های ترافیکی شهر را ندارد

🔸مهندس مرادی غفاری،مشاور شورای ترافیک در پاسخ این اظهار نظر عضو شورای شهر گفت: دانشگاه کاشان بدلیل نداشتن تخصص علمی و رشته متناسب علم ترافیک نمی توان از ظرفیت همکاری آن برای واگذاری بررسی و مطالعات طرح های ترافیکی شهر استفاده برد.

🔹شایان ذکر است: شصت و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر با موضوع بررسی وضعیت ترافیک با حضور دکتر مرادی غفاری،  مشاور شورای ترافیک،  ... برگزارشد.


✅ کانال رسمی شورای شهرکاشان

💠 @kashan_shora
برچسب ها:
ترافیک
کاشان
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از  متوسط کشوری است
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
تازه ترین اخبار
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان 💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان 🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید: 💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است 💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی 💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان 🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است 🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان 💠در آیین افتتاح دومین نمایشگاه گل وگیاه کاشان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری 🔷205 هزار موتورسیکلت سوار در کاشان داریم 🔶در اجرای طرح های ترافیکی از کار سلیقه ای پرهیز شود ❇️حضوراعضای ستاد اجرایی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر-کاشان 💠پیام مجید شمس 🔸رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.