🔸اجرای طرح «کلاه، سر و زندگی» برای کاهش تصادفات موتورسواران 💠سرهنگ رحیمی: 🔹سرهنگ رحیمی رونمایی از اجرای طرح آموزشی طرح «کلاه، سر و زندگی» برای کاهش تصادفات موتورسواران در 22 بهمن خبر داد.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر - تعداد بازدید: 763 بار
💠سرهنگ رحیمی:
🔸اجرای طرح «کلاه، سر و زندگی» برای کاهش تصادفات موتورسواران

🔹سرهنگ رحیمی رونمایی از اجرای طرح آموزشی طرح «کلاه، سر و زندگی» برای کاهش تصادفات موتورسواران در 22 بهمن خبر داد.
🔶به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، سرهنگ رحیمی،فرماندهی پلیس راهور کاشان در شصت و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر مورخ 27/8/97 با موضوع بررسی وضعیت ترافیک گفت: از آنجا که بیشترین تصادفات کاشان توسط موتورسواران با بیشترین مصدومیت و آسیب از ترومای سر است این طرح در راستای کاهش تصادفات و ترویج فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی اجرا می شود.
🔹وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث قرارگاهی و کنترل تصادفات جرحی، فوتی و خسارتی گفت: آمار ما در تصادفات جرحی و فوتی خوب نیست.به گفته وی، بیشترین تصادفات جرحی و فوتی از موتور سیکلت ها و عابرین پیاده است.
🔸سرهنگ رحیمی، لزوم بحث آموزش را تاکید کرد و گفت: همه ارگان ها و نهادها باید با کمک و همکاری و هم افزایی یکدیگر  بتوانیم این آمار را کاهش دهیم.
🔹وی با اشاره به اینکه مساله ترافیک داخلی شهر در معابر رجایی، بهشتی، فاضل نراقی، دروازه دولت و دیگر شبکه راه های داخلی شهر از سال 1333 احداث شده است گفت: با افزایش آمار خودروها  و وضعیت روز شهر می طلبد که راه و روش جدیدتری برای کنترل ترافیک تدبیر کنیم.
🔸به گفته وی، ظرفیت پارکینگ های بهشتی و رجایی با ظرفیت فعلی تکمیل می شود و نیاز به راهکار دیگری برای رفع ترافیک این معابر هست.
🔹وی، احداث پارکینگ های حاشیه ای بصورت مجزا در هر منطقه بویژه در محدوده بازار ، مطب پزشکان، میدان کمال الملک، 15 خرداد و خیابان باباافضل را کار بسیار موثری در کاهش معضل ترافیک در مناطق دانست و گفت:  نصب دوربین های پایش تصویری و کنترل خودروها با طرح زوج و فرد نیز از راهکارهای کاهش ترافیک در سطح شهر بویژه در خیابان شهید رجایی، میدان 15 خرداد تا خیابان امیرکبیر و محور آن،  است.
🔸به گفته وی، برای کاهش ترافیک خودروهای سنگین و نیمه سنگین نیز که در شهر کمربندی نداریم می توان طرح ساعات تردد را ساماندهی واجراکرد.
🔹سرهنگ رحیمی، تردد روزانه 15 محموله ترافیکی با کندی سرعت را عامل بار ترافیکی شهری تاکیدکرد و گفت: شهرداری در بحث پارکینگ ای حاشیه ای نیروهای خود را برای روان سازی و تسهیل در عبور و مرور افزایش دهد.
🔸وی در پایان با تاکید بر همکاری تنگاتنگ راهنمایی رانندگی با شهرداری گفت: در خصوص احداث پل های عابر پیاده بیشترین بحث جانمایی پل های عابر پیاده را سرعت و عرض خیابان عنوان کرد.
🔹سرهنگ رحیمی ، تبلیغات محیطی،  اجرای مطالعات و بررسی های موشکافانه در اجرای برنامه ها را خواستارشد و گفت: کمبود روشنایی معابر در سطح نیز از دیگر مشکلات ترافیکی است که عامل کاهش دید و تصادفات می شود.
🔸وی در پایان کنترل سرعت و آرام سازی معابر و پایش تصویری را نیز تاکیدکرد و گفت: وجود خوردهای سنگین در سطح شهر با توجه به آلودگی هوا و سردی جو یک معضل ترافیکی شهری ذکرکرد.💠احداث پارک آموزشی تفریحی ترافیکی ویژه دانش آموزان کاشانی

🔸بالاترین سرانه تصادفات و تلفات جانی از موتورسواران کاشانی است
🔹مشاور شورای ترافیک کاشان از احداث پارک آموزشی تفریحی ترافیکی ویژه دانش آموزان این شهرستان خبر داد.
🔸مهندس غفاری، در شصت و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر با موضوع بررسی وضعیت ترافیک گفت: پروژه احداث این پارک با هدف فرهنگ سازی مسائل آموزشی ترافیکی و راهنمایی رانندگی ویژه دانش آموزان در پارک لاله کاشان در حال اجرا است.
🔹وی،نصب چراغ دار کردن پنج تقاطع،استقرار ایستگاه دوچرخه سواری ویژه شهروندان، احداث سه دستگاه پل عابر پیاده، انجام مطالعات پایش تصویری و نصب دوربین های سرعت و ترددشمار  در سطح شهر، با همکاری دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، اجرای طرح سی پی با همکاری بخش خصوصی، خرید پارکینگ مکانیزه و احداث پارکینگ های حاشیه ای، احداث میدان حضرت معصومه(س)، امام صادق(ع)، بلوار امام خامنه ای و رینگ شرقی شهری تعدادی از این اقدامات است.
🔸به گفته وی، ایستگاه دوچرخه سواری درراستای فرهنگ سازی این ورزش، سلامتی شهروندان و کاهش ترافیک شهری با طرح سه شنبه های بدون خودرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی در در میادین 15 خرداد، کمال الملک، الغدیر، معلم، چهاراه آیت الله کاشانی و پارکینگ باب الحوائج حال اجرا است.

💠وقوع سالانه 520 تصادف در محور امام علی(ع) 
🔸مشاور شورای ترافیک در ادامه با تاکید بر اینکه مطالعات روی طرح های ترافیکی شهر در حال اجرا و بررسی است گفت: مرادی غفاری، با اشاره به اینکه متاسفانه بالاترین سرانه تصادفات از موتورسواران کاشانی است گفت: حتی بالاترین آمار تلفات جانی و کشته ها از این موتورسواران است و سالانه 520 تصادف و 10 کشته در محور امام علی(ع) رخ می دهد.

✅ کانال رسمی شورای شهرکاشان

💠 @kashan_shora
برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از  متوسط کشوری است
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
تازه ترین اخبار
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان 💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان 🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید: 💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است 💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی 💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان 🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است 🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان 💠در آیین افتتاح دومین نمایشگاه گل وگیاه کاشان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری 🔷205 هزار موتورسیکلت سوار در کاشان داریم 🔶در اجرای طرح های ترافیکی از کار سلیقه ای پرهیز شود ❇️حضوراعضای ستاد اجرایی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر-کاشان 💠پیام مجید شمس 🔸رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.