🔶نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان: 🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان ⚜️نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: در احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن کاشان از نماد و معماری در شان کاشان استفاده شود.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر - تعداد بازدید: 1836 بار

💠هفتادمین جلسه رسمی شورا
🔶نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان:
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان

⚜️نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: در احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن کاشان از نماد و معماری در شان کاشان استفاده شود.

🔹به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، حسینعلی وکیل، نایب رئیس شورای اسلامی شهر کاشان، در هفتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان مورخ سیزدهم آذر نود و هفت، با موضوع ارائه گزارش رئیس پایانه ریلی راه آهن کاشان، ضمن تقدیر از حضور وی در جلسه شورا و تلاش برای ارتباط با حوزه مدیریت شهری و شهرستان گفت: سالن جدید مسافر ایستگاه راه آهن کاشان از نظر معماری با نمادی از کاشان و در شان و اندازه این شهرستان طراحی و احداث شود.

🔸وی حمایت شورا در این رابطه و ارتباط با وزارت راه و شهرسازی و پیگیری کار جهت اجرای طرح بصورت مکتوب و ملاقات حضوری را تاکیدکرد و افزود: استفاده از پتانسیل مسئولان بومی در سطح کلان و ملی نیز برای کمک به تسریع این امر نیز فرصت مغتنمی است.

🔹به گفته وی، متاسفانه حریم ایستگاه راه آهن کاشان شکل نازیبا و وضعیت نامطلوبی از حیث سیمای بصری دارد که نیاز به ساماندهی و زیباسازی آن به صورت تخصصی ضروری است.

🔸نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان، تاکیدکرد: این ساماندهی و زیباسازی مشورت و پیگیری تخصصی رئیس ایستگاه را برای بهتر شدن وضعیت حریم ایستگاه می طلبد.


💠ارتفاع پل زیرگذر محله یحیی آباد برای جلوگیری از حوادث ناگوار نیاز به اصلاح دارد

🔸علیرضا پورعسگری، رئیس کمیسیون اقتصادی و امور حقوقی شورای اسلامی شهر کاشان، نیز با طرح مبحث پل زیرگذر محله یحیی آباد و جمعیت زیادی از اهالی کاشان که آنجا ساکن هستند و تردد دارند گفت: ارتفاع کوتاه آن حادثه ساز و مشکل سازشده است.
🔹وی با اشاره به اینکه  اگر چه همه اهالی آن از شهرستان کاشان هستند اما این پل به لحاظ تقسیمات جغرافیایی در شهرستان آران و بیدگل واقع شده است و بر طرف کردن این مشکل برای رفع حوادث ناگوار دیگر ضروری است.💠آیا موضوع احداث و انتقال قطار سریع السیر به طرف کاشان به بایگانی سپرده شد؟

🔸مجید شمس،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر کاشان ضمن تقدیر از مدیریت و پرسنل پایانه ریلی راه آهن کاشان اظهار داشت : چگونگی آخرین وضعیت خط قطار سریع السیر به کاشان که چند سالی است در پیچ و خم اداری بوده و هزینه های بالایی را نیز برای دولت مترتب گردید ولی به دلایل خاصی متوقف و تغییر کرد را به عنوان حقوق حقه پیگیر مردم کاشان خواستار شدند و از متولیان امر در این خصوص توضیحات لازم جهت روشن گری مردم را درخواست نمودند.

🔹همچنین موضوع حرائم مسیر راه آهن در محدوده داخل شهری بویژه ذیل خیابان کارگر به طرف سفید شهر که با مشکلات تخلفات ساخت و ساز و شهرسازی ، نامشخص بودن  حریم  آن را بطور مشخص  با همکاری راه آهن و  شهرداری را درخواست نمودند .
🔸ایشان به چگونگی و راه حل  وضعیت آب گرفتگی زیر پل مسیر جاده قدیم آران و بیدگل را با مشارکت  شهرداری های دو شهرستان و راه آهن  را خواستار شدند. وی فروش بلیط  قطار با کوپه های  متناسب و در خور شان و منزلت مردم کاشان در ساعات مناسب حضور در کاشان را  از دیگر تقاضاهای مردم کاشان بر شمرده و تقاضای عنایات مسولین امر در این خصوص شدند.

💠اتصال موقعیت ریلی و گردشگری کویر با استفاده از خطوط ریلی

🔸مصطفی کردمیل، عضو شورای شهر نیز با اشاره به سفر اعضای شورا به یزد و بازدید از پروژه های مختلف شهری آن بویژه ایستگاه راه آهن و احداث پل های بسیار زیبا و شکیل که دو طرف شهر را علاوه بر جاذبه گردشگری آن به هم متصل می کند گفت: متاسفانه خط ریلی کاشان سه پل دارد که هیچکدام مناسب و در خور این ایستگاه نیست.
🔹وی از رئیس ایستگاه راه آهن کاشان با طرح این سوال که آیا برای پل های ایستگاه و ارتباط آن با جاذبه های گردشگری و اتصال به فضای پر جاذبه گردشگری کویر طرح و برنامه ای دارند افزود: ارتباط و اتصال پل ریلی با جاذبه های توریستی کویر فرصت خوبی برای استفاده از پتانسیل گردشگری کویر است.


💠ساختمان ایستگاه راه آهن کاشان در شان تمدن دیرینه و قدمت باستانی و تاریخی آن نیست

🔸عفت پدرام فر، عضو دیگر شورا ،حضور رئیس ایستگاه راه آهن کاشان را در این شهرستان غنیمت شمرده و با تقدیر از زحمات وی به خصوص کمک به رفع معضل ترافیک گفت: ساختمان ایستگاه با توجه به تمدن دیرینه این شهرستان و قدمت باستانی و تاریخی آن در خور و شایسته این جایگاه نیست.
🔹ایشان با بیان اینکه ایستگاه راه آهن شهرها به عنوان نماد و معرف هر شهر است و گویای اقدامات مدیریت شهری است افزود: متاسفانه ایستگاه راه آهن کاشان از این قابلیت با توجه به تمدن دیرینه و قدمت باستانی و تاریخی کاشان بهره ای نبرده و شایستگی لازم را ندارد.
🔸پدرام فر با اشاره به حضور مسافران عبوری از ایستگاه راه آهن کاشان که از مجموعه های تاریخی کاشان بازدید نمی کنند گفت: مسافران دید مثبت و قشنگی از شهر کاشان ندارند و یکی از ضروری ترین اقداماتی که بایستی صورت پذیرد و مسئولان به آن توجه کنند همین سرو سامان دادن و زیباکردن ساختمان پایانه اعم از ورودی،سالن و امکانات مجموعه راه آهن کاشان است.
🔹وی افزود: انتظار می رود رئیس ایستگاه مدت زمان باقی مانده از ایام خدمت خود را در کاشان با خدمات بسیار قابل تقدیر و ارزنده به یادگار بگذارد.

🔸علی رسول زاده نیز در پایان این نشست و جمع بندی مطالب بر پیگیری خواسته های رئیس ایستگاه از جمله بازشدن مسیر ورودی مقابل ایستگاه در جاده کمربندی و  تسطیح پارکینگ ایستگاه از سوی شهرداری گفت: این موارد با حمایت شورا رسیدگی و بررسی می شود.


💠ایستگاه کاشان تحت الشعاع ایستگاه اصفهان با محوریت باربری قرارگرفته است 

🔸علیرضا کلاته، رئیس ایستگاه راه آهن کاشان نیز با تاکید بر اینکه پرهیز از گفتن این عبارت دارد که راه آهن کاشان مورد بی مهری قرارگرفته است گفت: دلیل کم توجهی راه آهن اصفهان تمرکز روی حمل بار است که در مناطق نوزده گانه حمل بار ریلی کشور جزو ادارات کل برتر است ولی ایستگاه کاشان مسافری و تحت الشعاع این مساله قرار  گرفته است.
🔹وی با تاکید بر اینکه ایستگاه کاشان از لحاظ تردد مسافر تنها ایستگاه مسافربری استان است گفت: خود اصفهان کمتر از یک ششم قطارهای مسافری را دارد .
کلاته در خصوص مساله نازیبای پل های در حریم ایستگاه نیز گفت: احداث پل های جدید نیاز به آزادسازی فضای اطراف و هزینه بالای اعتباری است که البته در محدوده آبشیرین درگیر احداث و طراحی آن هستیم.
🔸وی، در خصوص پل زیر گذر یحیی آباد نیز گفت: راهکار کارشناسی کف شکنی از کف پل تا 20 سانتیمتر را با اجرای آن توسط شهرداری آران و بیدگل ارائه دادیم که متاسفانه انجام ندادند.

🔹رئیس ایستگاه راه آهن کاشان، ضمن انتقاد از اینکه هیچ وقت در شورای اداری وقت گفتگو نداشته است یا حتی از وی ارائه گزارش عملکرد و طرح مشکلات را نخواستند و  حتی مدیران دستگاه های اجرایی شهر کمترین ارتباط را با ایستگاه داشته اند گفت: ورودی راه آهن کاشان در خور این شهرستان نیست ورود مسئولان شهرستان با حمایت شورای شهر را به این حوزه می طلبد تا این ورودی به شکل مناسب و جایگاه این ایستگاه بهبود وضعیت مطلوب یابد.
🔸کلاته، با تاکید بر اینکه ایستگاه های مهم راه دسترسی سهل الوصول و مطلوب را دارند گفت: متاسفانه ورودی مقابل  ایستگاه کاشان به دلیل قرارگرفتن در رینگ شرق به غرب  و شمال به جنوب از جاده کمربندی مسدود است که صورت نازیبایی دارد.
وی، باز شدن مسیر ورودی به ایستگاه به شکل مطلوب و درخور ایستگاه کاشان را خواستارشد و گفت: ضمن تقدیر از زحمات ابریشیمی راد، شهردار کاشان در آسفالت مسیر منتهی به ایستگاه و رفع آبگرفتگی آن در مواقع بارندگی تسطیح و زیرسازی پارینگ ایستگاه از سوی شهرداری از دیگر خواسته های وی برای ایستگاه کاشان است.
🔹به گفته وی، اتصال خط ریلی به شرکت فولاد امیرکبیر در مهرماه و مراحل اجرایی طرح اتصال سایپا سیتروئن نیز از دیگر اقدامات ایستگاه کاشان است.
🔸کلاته، در پایان طراحی احداث سالن دوطبقه انتظار مسافر با معماری روز دنیا برای ایستگاه کاشان را خبر داد و گفت: استقرار آژانس در ایستگاه برای جلوگیری از پراکندگی خودروها و تسهیل در عبور و مرور مسافران از دیگر اقداماتی است که هفته اخیر انجام شد.


✅ کانال رسمی شورای شهرکاشان

💠 @kashan_shora
برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید:
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از  متوسط کشوری است
🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان
تازه ترین اخبار
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان 💠سومین کنفرانس جبرمحاسباتی،محاسباتی اعداد و کاربردها- دانشگاه کاشان 🔹🔸مرکز پژوهش های کاربردی و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کاشان برگزار می نماید: 💠فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا نیازمند مصوبه و اعمال قانون است 💠طرح موضوع استحکام بخشی خانه های تاریخی کاشان در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی 💠حضور اعضای ستاد نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان 🔷🔸شاخص تلفات جانی تصادفات کاشان بالاتر از متوسط کشوری است 🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان 💠در آیین افتتاح دومین نمایشگاه گل وگیاه کاشان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری 🔷205 هزار موتورسیکلت سوار در کاشان داریم 🔶در اجرای طرح های ترافیکی از کار سلیقه ای پرهیز شود ❇️حضوراعضای ستاد اجرایی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر-کاشان 💠پیام مجید شمس 🔸رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان
پربازدیدترین اخبار
مهندس جواد حاجی قدیری مدیر نمونه شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از گلستان گل محمدی شهرک فتح المبین نگاه ویژه شرکت برق منطقه ای استان اصفهان به شهر کویری کاشان دیدار اعضاء با حضرت آیت اله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان موانع و چالش های توسعه مشهد اردهال بررسی شد درخواست از دولت تدبیر و امید برای توجه جدی به کاشان برای سرعت بخشی به توسعه کاشان چاره ای جز جلب اعتماد سرمایه گذاران نداریم با همه بضاعت مان به توسعه کاشان بزرگ معتقدیم امیرحسین پارسا جانشین مهندس عرب بیگی شد همدلی و همزبانی؛ چراغ راه مدیریت شهری است
كاشان - بلوار شهید خادمی - جنب پارک شهید حسن زاده - شورای اسلامی شهر | تلفن: 55440055 (031)
کلیه حقوق متعلق به شورای اسلامی شهر کاشان می باشد.