🔶نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان: 🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان ⚜️نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: در احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن کاشان از نماد و معماری در شان کاشان استفاده شود.
 ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر ساعت 0 و 0 دقیقه

💠هفتادمین جلسه رسمی شورا
🔶نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان:
🔷ضرورت احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن با نماد و معماری کاشان

⚜️نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: در احداث ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه راه آهن کاشان از نماد و معماری در شان کاشان استفاده شود.

🔹به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، حسینعلی وکیل، نایب رئیس شورای اسلامی شهر کاشان، در هفتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان مورخ سیزدهم آذر نود و هفت، با موضوع ارائه گزارش رئیس پایانه ریلی راه آهن کاشان، ضمن تقدیر از حضور وی در جلسه شورا و تلاش برای ارتباط با حوزه مدیریت شهری و شهرستان گفت: سالن جدید مسافر ایستگاه راه آهن کاشان از نظر معماری با نمادی از کاشان و در شان و اندازه این شهرستان طراحی و احداث شود.

🔸وی حمایت شورا در این رابطه و ارتباط با وزارت راه و شهرسازی و پیگیری کار جهت اجرای طرح بصورت مکتوب و ملاقات حضوری را تاکیدکرد و افزود: استفاده از پتانسیل مسئولان بومی در سطح کلان و ملی نیز برای کمک به تسریع این امر نیز فرصت مغتنمی است.

🔹به گفته وی، متاسفانه حریم ایستگاه راه آهن کاشان شکل نازیبا و وضعیت نامطلوبی از حیث سیمای بصری دارد که نیاز به ساماندهی و زیباسازی آن به صورت تخصصی ضروری است.

🔸نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان، تاکیدکرد: این ساماندهی و زیباسازی مشورت و پیگیری تخصصی رئیس ایستگاه را برای بهتر شدن وضعیت حریم ایستگاه می طلبد.


💠ارتفاع پل زیرگذر محله یحیی آباد برای جلوگیری از حوادث ناگوار نیاز به اصلاح دارد

🔸علیرضا پورعسگری، رئیس کمیسیون اقتصادی و امور حقوقی شورای اسلامی شهر کاشان، نیز با طرح مبحث پل زیرگذر محله یحیی آباد و جمعیت زیادی از اهالی کاشان که آنجا ساکن هستند و تردد دارند گفت: ارتفاع کوتاه آن حادثه ساز و مشکل سازشده است.
🔹وی با اشاره به اینکه  اگر چه همه اهالی آن از شهرستان کاشان هستند اما این پل به لحاظ تقسیمات جغرافیایی در شهرستان آران و بیدگل واقع شده است و بر طرف کردن این مشکل برای رفع حوادث ناگوار دیگر ضروری است.💠آیا موضوع احداث و انتقال قطار سریع السیر به طرف کاشان به بایگانی سپرده شد؟

🔸مجید شمس،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر کاشان ضمن تقدیر از مدیریت و پرسنل پایانه ریلی راه آهن کاشان اظهار داشت : چگونگی آخرین وضعیت خط قطار سریع السیر به کاشان که چند سالی است در پیچ و خم اداری بوده و هزینه های بالایی را نیز برای دولت مترتب گردید ولی به دلایل خاصی متوقف و تغییر کرد را به عنوان حقوق حقه پیگیر مردم کاشان خواستار شدند و از متولیان امر در این خصوص توضیحات لازم جهت روشن گری مردم را درخواست نمودند.

🔹همچنین موضوع حرائم مسیر راه آهن در محدوده داخل شهری بویژه ذیل خیابان کارگر به طرف سفید شهر که با مشکلات تخلفات ساخت و ساز و شهرسازی ، نامشخص بودن  حریم  آن را بطور مشخص  با همکاری راه آهن و  شهرداری را درخواست نمودند .
🔸ایشان به چگونگی و راه حل  وضعیت آب گرفتگی زیر پل مسیر جاده قدیم آران و بیدگل را با مشارکت  شهرداری های دو شهرستان و راه آهن  را خواستار شدند. وی فروش بلیط  قطار با کوپه های  متناسب و در خور شان و منزلت مردم کاشان در ساعات مناسب حضور در کاشان را  از دیگر تقاضاهای مردم کاشان بر شمرده و تقاضای عنایات مسولین امر در این خصوص شدند.

💠اتصال موقعیت ریلی و گردشگری کویر با استفاده از خطوط ریلی

🔸مصطفی کردمیل، عضو شورای شهر نیز با اشاره به سفر اعضای شورا به یزد و بازدید از پروژه های مختلف شهری آن بویژه ایستگاه راه آهن و احداث پل های بسیار زیبا و شکیل که دو طرف شهر را علاوه بر جاذبه گردشگری آن به هم متصل می کند گفت: متاسفانه خط ریلی کاشان سه پل دارد که هیچکدام مناسب و در خور این ایستگاه نیست.
🔹وی از رئیس ایستگاه راه آهن کاشان با طرح این سوال که آیا برای پل های ایستگاه و ارتباط آن با جاذبه های گردشگری و اتصال به فضای پر جاذبه گردشگری کویر طرح و برنامه ای دارند افزود: ارتباط و اتصال پل ریلی با جاذبه های توریستی کویر فرصت خوبی برای استفاده از پتانسیل گردشگری کویر است.


💠ساختمان ایستگاه راه آهن کاشان در شان تمدن دیرینه و قدمت باستانی و تاریخی آن نیست

🔸عفت پدرام فر، عضو دیگر شورا ،حضور رئیس ایستگاه راه آهن کاشان را در این شهرستان غنیمت شمرده و با تقدیر از زحمات وی به خصوص کمک به رفع معضل ترافیک گفت: ساختمان ایستگاه با توجه به تمدن دیرینه این شهرستان و قدمت باستانی و تاریخی آن در خور و شایسته این جایگاه نیست.
🔹ایشان با بیان اینکه ایستگاه راه آهن شهرها به عنوان نماد و معرف هر شهر است و گویای اقدامات مدیریت شهری است افزود: متاسفانه ایستگاه راه آهن کاشان از این قابلیت با توجه به تمدن دیرینه و قدمت باستانی و تاریخی کاشان بهره ای نبرده و شایستگی لازم را ندارد.
🔸پدرام فر با اشاره به حضور مسافران عبوری از ایستگاه راه آهن کاشان که از مجموعه های تاریخی کاشان بازدید نمی کنند گفت: مسافران دید مثبت و قشنگی از شهر کاشان ندارند و یکی از ضروری ترین اقداماتی که بایستی صورت پذیرد و مسئولان به آن توجه کنند همین سرو سامان دادن و زیباکردن ساختمان پایانه اعم از ورودی،سالن و امکانات مجموعه راه آهن کاشان است.
🔹وی افزود: انتظار می رود رئیس ایستگاه مدت زمان باقی مانده از ایام خدمت خود را در کاشان با خدمات بسیار قابل تقدیر و ارزنده به یادگار بگذارد.

🔸علی رسول زاده نیز در پایان این نشست و جمع بندی مطالب بر پیگیری خواسته های رئیس ایستگاه از جمله بازشدن مسیر ورودی مقابل ایستگاه در جاده کمربندی و  تسطیح پارکینگ ایستگاه از سوی شهرداری گفت: این موارد با حمایت شورا رسیدگی و بررسی می شود.


💠ایستگاه کاشان تحت الشعاع ایستگاه اصفهان با محوریت باربری قرارگرفته است 

🔸علیرضا کلاته، رئیس ایستگاه راه آهن کاشان نیز با تاکید بر اینکه پرهیز از گفتن این عبارت دارد که راه آهن کاشان مورد بی مهری قرارگرفته است گفت: دلیل کم توجهی راه آهن اصفهان تمرکز روی حمل بار است که در مناطق نوزده گانه حمل بار ریلی کشور جزو ادارات کل برتر است ولی ایستگاه کاشان مسافری و تحت الشعاع این مساله قرار  گرفته است.
🔹وی با تاکید بر اینکه ایستگاه کاشان از لحاظ تردد مسافر تنها ایستگاه مسافربری استان است گفت: خود اصفهان کمتر از یک ششم قطارهای مسافری را دارد .
کلاته در خصوص مساله نازیبای پل های در حریم ایستگاه نیز گفت: احداث پل های جدید نیاز به آزادسازی فضای اطراف و هزینه بالای اعتباری است که البته در محدوده آبشیرین درگیر احداث و طراحی آن هستیم.
🔸وی، در خصوص پل زیر گذر یحیی آباد نیز گفت: راهکار کارشناسی کف شکنی از کف پل تا 20 سانتیمتر را با اجرای آن توسط شهرداری آران و بیدگل ارائه دادیم که متاسفانه انجام ندادند.

🔹رئیس ایستگاه راه آهن کاشان، ضمن انتقاد از اینکه هیچ وقت در شورای اداری وقت گفتگو نداشته است یا حتی از وی ارائه گزارش عملکرد و طرح مشکلات را نخواستند و  حتی مدیران دستگاه های اجرایی شهر کمترین ارتباط را با ایستگاه داشته اند گفت: ورودی راه آهن کاشان در خور این شهرستان نیست ورود مسئولان شهرستان با حمایت شورای شهر را به این حوزه می طلبد تا این ورودی به شکل مناسب و جایگاه این ایستگاه بهبود وضعیت مطلوب یابد.
🔸کلاته، با تاکید بر اینکه ایستگاه های مهم راه دسترسی سهل الوصول و مطلوب را دارند گفت: متاسفانه ورودی مقابل  ایستگاه کاشان به دلیل قرارگرفتن در رینگ شرق به غرب  و شمال به جنوب از جاده کمربندی مسدود است که صورت نازیبایی دارد.
وی، باز شدن مسیر ورودی به ایستگاه به شکل مطلوب و درخور ایستگاه کاشان را خواستارشد و گفت: ضمن تقدیر از زحمات ابریشیمی راد، شهردار کاشان در آسفالت مسیر منتهی به ایستگاه و رفع آبگرفتگی آن در مواقع بارندگی تسطیح و زیرسازی پارینگ ایستگاه از سوی شهرداری از دیگر خواسته های وی برای ایستگاه کاشان است.
🔹به گفته وی، اتصال خط ریلی به شرکت فولاد امیرکبیر در مهرماه و مراحل اجرایی طرح اتصال سایپا سیتروئن نیز از دیگر اقدامات ایستگاه کاشان است.
🔸کلاته، در پایان طراحی احداث سالن دوطبقه انتظار مسافر با معماری روز دنیا برای ایستگاه کاشان را خبر داد و گفت: استقرار آژانس در ایستگاه برای جلوگیری از پراکندگی خودروها و تسهیل در عبور و مرور مسافران از دیگر اقداماتی است که هفته اخیر انجام شد.


✅ کانال رسمی شورای شهرکاشان

💠 @kashan_shora