🔷مدیر منطقه یک شهرداری کاشان : 🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان 🔹مدیر منطقه یک شهرداری کاشان از آزادسازی ۱۶ پلاک املاک و اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصد در حال اجرا خبر داد.
 ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ آذر ساعت 0 و 0 دقیقه

💠آزادسازی ۱۶ پلاک املاک  در منطقه یک شهرداری کاشان

🔷مدیر منطقه یک شهرداری کاشان :
🔸اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در منطقه یک شهرداری کاشان

🔹مدیر منطقه یک شهرداری کاشان از آزادسازی ۱۶ پلاک املاک و اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصد در حال اجرا خبر داد.

🔸به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، محمدحسین واحدیان، مدیر منطقه یک(بافت تاریخی) شهری کاشان، در بخش سوم هفتاد و یکمین جلسه رسمی این شورا (17/9/97) گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، هنری، زیباسازی، خدماتی و فضای سبز درحال اجرا است.

🔹وی افزود: این پروژه ها شامل پروژه زیرسازی و آسفالت خیابان شهدای حرم، آسفالت کوچه شهید حسنی نژاد، احیای مرکز محله درب باغ، مرمت آب انبار دارکوب با تغییر کاربری به آمفی تئاتر روباز،مرمت آب انبار چهارباغ و بهسازی مسیر اطراف،  بازارچه سردار، خانه رضوی و توسعه فرهنگسرای معراج، دروازه اصفهان، جداره سازی و کف سازی کوچه تاریخی آقا، مرمت و بهسازی گذر چهارسوق پامنار، مرمت و بهسازی گذر سرازیره، جداره سازی و کف سازی کوچه آشتی کنان، احداث راست گرد خیابان امام خمینی (ره)، تکمیل آبشار پارک ملت، پروژه کف سازی و جداره سازی کوچه بازار محقق است.

🔸به گفته وی، ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر از محور مسجد آقا بزرگ تا میدان کمال الملک که دو گذر  آن با حضور وزیر ارشاد افتتاح شد یکی دیگر  از این پروژه های عمرانی در بافت تاریخی منطقه یک شهرداری کاشان است.

🔹مدیر منطقه یک شهرداری کاشان،اجرای شبکه ۱۲ متری محله طاهرو منصور را که چهار خیابان اصلی را به هم متصل می کند یادآورشد و گفت: این شبکه ورودی فاضل نراقی، باباافضل، کوچه شهید امیری  مقدم به خیابان، کوچه الماسی (فیلسوف) به خیابان ملامحسن فیض کاشانی به عنوان یک معبر اصلی است که بدلیل وجود یکسری مشکلات در چندین سال آزادسازی آن به صورت نظام مند انجام شد.

🔸واحدیان، در خصوص آزادسازی املاک منطقه یک شهرداری کاشان گفت: بیشتر تملک ها انجام و آزادسازی شده است.به گفته وی، تا کنون ۱۶ پلاک با متراژ 8611 مترمربع با اعتبار 5/5 میلیارد تومان توافق و آزادسازی آن انجام شده است.

🔹وی، با تشریح مساعدت و حمایت از سایر پروژه های فرهنگی، هنری و ورزشی این منطقه در تعامل با سایر نهادها گفت: کتابخانه ای نیز به مناسبت پایتختی کتاب کاشان نیز در محل شهرداری این منطقه ایجاد شد تا مراجعان و‌همکاران هنگام مراجعه و انتظار از مطالعه کتب وطرح های تحقیقاتی اجرایی این منطقه  استفاده کنند.

🔸واحدیان، در ادامه با اشاره به مساحت ۵2۱ هکتاری منطقه یک که ۴۷۸ هکتار آن بافت تاریخی است افزود: در یک کلام کاشان قدیم در این منطقه خلاصه شده است که اهتمام ویژه‌ای برای تمام مسائل آن با نگاه خاص و پیوست فرهنگی اجتماعی را می طلبند.

🔹واحدیان، با تاکید بر اینکه این نکته مهم کار را در بافت تاریخی مشکل کرده است اما ظرافت و ریزه کاری خاص خود را می طلبد گفت: توسعه معابر در سطح منطقه بدلیل روان سازی ترافیک در معابر اصلی و ایجاد دسترسی به راه های دسترسی شهروندان همراه با حفظ شاخص فرهنگی ،تاریخی و اجتماعی آن سیاست اصلی شهرداری این منطقه است.

🔸به گفته وی، هدف ما توسعه و آبادانی منطقه یک شهرداری کاشان به نحوی است که گسست فرهنگی. اجتماعی در این بافت تاریخی انجام نشود و در عین حال پاسخگویی نیازهای شهروندان و رفع نیازهای آنها نیز باشیم.

🔹مدیر منطقه یک شهرداری کاشان، تصریح کرد: سعی می کنیم طراحی را به گونه ای در این منطقه انجام دهیم که پیوستگی فرهنگی اجتماعی این بافت تاریخی حفظ شود.

🔶🔹شایان ذکر است : هفتاد و یکمین جلسه رسمی در بخش اول با ارائه گزارش مفصلی از اجلاس پنجم مجمع شهرداران آسیایی در شهر (Gaziantep ) قاضی آنتپ ترکیه توسط دکتر مفرح، در بخش دوم با ارائه گزارش سفر اعضای شورا به یزد توسط مهندس وکیل ، مصطفی کردمیل، عفت پدرام فر و رئیس شورا، در بخش سوم، با ارائه گزارش اقدامات عمرانی، فنی و فرهنگی اجتماعی محمدحسین واحدیان، مدیر منطقه یک(بافت تاریخی) شهری کاشان و در بخش چهارم با ارائه گزارش دبیر و اعضای ستاد اجرایی نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان برگزارشد.

✅ کانال رسمی شورای شهرکاشان

💠 @kashan_shora